piątek, 1 czerwca 2018

Poznajmy się z Alą

Mam na imię Alicja i tak naprawdę bardzo długo nie lubiłam swojego skróconego imienia. Potem moi znajomi, oprócz upraszczania innych wielu rzeczy w swoim życiu, uprościli sobie także moje imię. I tak z Alicji stałam się Alą.
Ala kota nie ma, ale ma za to psa, Zuzię. Jest to rasa bardzo szlachetna, idealny mix labradora z jamnikiem. W żyłach Zuzanny płynie prawdziwa kundelska krew. Po tym dość skąpym opisie można wywnioskować jedno- Ala kota nie ma, ale psy uwielbia. Każdego ogoniastego pogłaszcze i pozwoli sobie na odrobinkę szaleństwa w życiu- rzuci piłeczkę albo jakiegoś umorusanego od błota badyla. Ala zaczytuje się w książkach, ma to po mamie. Mama Ali aż przezaczytuje się w książkach. Ale to chyba jedyny dobry nałóg. Filmy też lubi, choć od niedawna. Uwielbia swoje łóżko, koc i kołderkę, herbatę z dużą ilością miodu, książkę, która pochłania jej czas wolny oraz filmy, które zazwyczaj przenoszą Alę do zupełnie innego świata.  Ala duchowo związana jest z "Dumą i uprzedzeniem". Głęboko wierzy, że istnieje wehikuł czasu, który będzie ją w stanie przenieść do Pana Darcy'ego.
Ala ma też rower, nowe sportowe leginsy i bluzeczkę zawiązywaną w talii, co by sobie podnieść trochę seksapilu i prawdziwego sportowego looku. Ala w siatkówkę grać nie umie, ale wpadła jak śliwka w kompot pewnego letniego wieczoru 2007 roku. Od tamtego czasu z siatkówką, siatkarzami, boiskiem od siatkówki, z meczami się nie rozstaje.
Ludzie mówią, że dobrze jest znaleźć swoją pasję i jej się oddawać i Ala 11 lat temu ją znalazła. Ala wybierze mecz siatkówki, niż imprezę. Sorry Gregory.
Od jakiegoś czasu Alę pochłonął Wszechświat. Czarne dziury. Kwazary. Mgławice. Grawitacja. Pulsary. Po prostu astrofizyka. Ala jest w momencie zaczytywania się w książkach astronomicznych i łapie się za głowę myśląc sobie "Booże, dlaczego ja nigdy tej fizyki się nie uczyłam?!"
Dużo mogę pisać o Ali. I sama Ala chce dużo pisać. O czym? O tym, o czym aktualnie myśli, przeżywa, analizuje, rozkłada na czynniki pierwsze.
Mam nadzieję, że zostaniecie z Alą na dłużej.

Wasza Ala

1 komentarz:

Copyright © 2016 Ala ma bloga , Blogger